Geleneksel TedavilerSülük Tedavisi

Basur / Hemoroid Tedavisinde Sülük Kullanımı

Basur (Hemoroid ), venöz flebit olarak da bilinen varislerdir. Bu, damarlarda kan akışının yavaşlaması veya durması sonucu oluşan yumuşak, döngülü ve mor renkli cilt üstü damar çıkıntılarıdır.

Sülükler, basur tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Sülükler, basurlu bölgeye yerleştirilerek, cilt üstünde hareket ederek kanı çekebilirler. Salgıladığı 200 çeşit enzim sayesinde, basurlu bölgede kan akış hızını artırarak basurlu bölgenin iyileşme sürecini hızlandırır.

Sülük, direk basur sebebiyle oluşan memeye uygulanmamalıdır.  Çevresine uygulamak kâfidir.

Hemoroid (basur) Nedir?

Anüs ve rektum bölgesinde oluşan kan damarlarının şişmesine verilen isimdir. Hemoroidler, anüs ve rektum bölgesinde bulunan kan damarlarının şişmesi sonucu oluşur. Bu şişmenin nedeni, anüs ve rektum bölgesinde bulunan kan damarlarının zayıf olmasıdır.

Hemoroidler, çoğunlukla anüs bölgesinde görülür ve sık sık kaşıntı, yanma, ağrı ve kanama gibi belirtilerle kendini gösterir. Hemoroidler, genellikle doğal yöntemlerle tedavi edilebilir ancak bazen cerrahi müdahale de gerekebilir. Önleyici tedbirler alınarak, hemoroid oluşumunun önüne geçilebilir. Önleyici tedbirler arasında, düzenli egzersiz yapma, ağır yük taşımaktan kaçınma ve yeterli sıvı alımı sayılabilir.

Basur / Hemoroid Tedavisinde Sülük Kullanımı

 

Hemoroid Hastalığının Sebebleri?

Irsi olarakta görülebilen bu rahatsızlık, kötü beslenme alışkanlığı (aşırı acı ve alkol vs), taharet temizliğinin doğru yapılmaması, ters ilişki, ağır yük taşıma veya kilo alma durumlarında da ortaya çıkmaktadır. İç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç Hemoroid, makat kasının iç kısmındaki toplardamarın genişlemesi neticesinde meydana gelir. Dıştan içe doğru sarkabilir (memeli Hemoroid) Dış basur ise makatın dış kısmının kapanması neticesinde bariz bir şekilde görülen bir hastalıktır. Hastalık durumuna göre mevsimsel, hareket halinde ve oturuş pozisyonlarına binaen kanama durumu meydana gelebilir.

Uyarı: Bazı kimseler tedaviyi uyguladıklarını ama netice alamadıklarını söylediler. Sitede bahsedilen tüm sülük yahud hacamat uygulaması başlı başına tedavi sürecidir. Ehli kimse eliyle seanslar eşliğinde olması lazımıdır. Kimi zaman rahatsızlıkların tedavisi 6 aya kadar uzayabilir.

Zira hastalıklar, vücutta hemen belirgin olmadığı, yani bir vetire ile oluştuğu gibi tedavisi de hemen mümkün değildir! Zaman ile muhakkak iyileşir!

 

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu