Alternatif TıpHacamat Tedavisi

Beldeki Kas Tutulmalarına Kupa Çekmek Faydalı mı?

Beldeki Kas Tutulmalarına Kupa Çekmek Faydalı mı?

Kupa tedavisi, vakum oluşturmak için ısıtılmış bardakların kullanılmasına yönelik geleneksel Çin uygulamasına dayanan bir alternatif tıp şeklidir. Kupa çekmenin ağrıların azalmasında ve ödem çözülmesinde etkisi büyüktür. Böylelikle beldeki kas sertliğine iyi gelir. Bir diğer uygulama şekli hacamat olarak karşımıza çıkar.

Bu yazımızda bele bardak çekme ne işe yarar, bele bardak çekme nasıl yapılır, sırta bardak çekme faydaları nelerdir, inceleyeceğiz.

O zaman başlayalım.

Bele bardak çekme ne işe yarar?

bele bardak çekme

Kupa, günümüzde hala kullanılan eski bir tekniktir. Beldeki kas sertliğini azaltmak gibi çeşitli nedenlerle uygulanmaktadır.  Kupa çekmek ağrıyı hafifletmek için kullanılan alternatif tedavi türüdür. Cilt üzerine vantuz uygulanarak yapılır. Kupa tedavisi, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak beldeki kas sertliğine iyi gelir.

Kupa tedavisi nedir, detaylı öprenmek için tıkla.

Bele ve Sırta Bardak Çekmenin 7 Faydası

bele kupa tedavisinin faydaları

Bu teknik, bel bölgenize özel olarak tasarlanmış bardaklar yerleştirilerek yapılır. Böylelikle bel ve sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olan bir terapi türüdür.

  1. Bele bardak çekme bel ağrısını gidermeye yardımcı olan bir terapi türüdür.
  2. Amaç kirli kanın kupalar yardımı ile vakumlanarak vücuda taze kan pompalanmasını sağlamaktır.
  3. Vücudunuzdaki ödemlerin çözülmesini sağlar.
  4. Tedavi sonucunda da ağrıdan kurtulmanızı sağlar.
  5. Bardaklar, kan akışını uyarmaya ve bölgeye oksijen tedarikini artırmaya yardımcı olur.
  6. Kas gevşemesine yardımcı olur.
  7. Bunun sonucunda da kaslardaki iltihabı hafifletir.

Bele bardak çekme nasıl yapılır? ( Videolu Anlatım)

Bel tutulmasına hacamat yapılır mı?

bel fıtığı tedavisi için hacamat

Hacamat, bölgeye kan akışını arttırarak bel tutulmasını tedavi etmek için kullanılabilir. Bu, omurilik ve sinir köklerinin işlevini olumlu yönde etkiler. Ayrıca bölgedeki kas spazmlarının ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Hacamatın arkasındaki fikir, doku ve organlardan fazla sıvıyı alarak, tekrar düzgün bir şekilde işlev görmesini sağlamaktır.

İşlem ilk olarak eski Mısır’da bel tutulması gibi sırt sorunları da dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılmaktaydı.

Hacamat nedir ve hacamatın dinimizdeki yeri hakkında detaylı bilgi için tıkla.

Bel fıtığına bardak iyi gelir mi?

bel fıtığı için bardak çekme

Kupa tedavisi ya da bardak çekme yüzyıllardır kullanılmaktadır ve çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Kas ağrısı, baş ağrısı ve sırt ağrısı ve bel fıtığı gibi hem akut hem de kronik ağrılar için kullanılabilir. Kupa tedavisi astım, bronşit ve sinüzit gibi diğer durumlar için de kullanılabilir.

Bardaklar tipik olarak cilt üzerine yerleştirilmeden önce ısıtılır. Isı, fincan içindeki havanın hızla yükselmesine neden olur ve bu da cildinize yerleştirildiğinde fincanda bir vakum oluşturur. Bu daha sonra cildinizde emiş oluşturacak ve bu da ağrı veya sahip olabileceğiniz diğer semptomlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bele bardak çekme kaç dakika yapılmalı?

kupa tedavisi

Bele bardak çekme alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Yaklaşık 30 saniye ile 2 dakika arasında süren bir vakumlama sürecinin sonunda bardak sorunlu bölgeden geri çekilir. Hekim tedavi sürecine ve seans sayısına karar vererek en uygun tedavi sürecini sizler için belirleyecektir. Bu nedenle alanında uzman hekimler ile tedavi görmeniz uygun olacaktır.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu