Doğal TıpHacamat Tedavisi

Hacamatın dinimizde yeri nedir?

Hacamatın dinimizde yeri nedir?

Hacamat vücuttan kirli kanın temizlenmesidir. Bunu yaparken hacamat yapmak için üretilen özel bardaklar kullanılır. Dinimizde hacamat sünnettir. Doğal tıp yöntemidir. Peygamber efendimiz hacamat yaptırmış ve ümmetine hacamatı tavsiye etmiştir. Miraç gecesinde peygamber efendimize gönderilen melekler ‘’ümmetine hacamatı emret’’ şeklinde telkinde bulunmuştur.

Peygamber efendimiz oruçluyken bile hacamat yaptırmıştır. Bu yüzden hacamatın dinimizdeki yeri sünnettir. Peygamber efendimizin güzel davranışı olan hacamatı yaptırmak günah değil sevaptır. Hatta ve hatta bir söyleminde SAV kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır şeklinde buyurmuştur. Burada hacamatın ne kadar sağlıklı bir yöntem olduğunu vurgulamıştır.

İslami Hacamat Nedir?

islami hacamat

İslami hacamat; haccamlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamada kişiye özel dualar okunur ve uygulama yapılır. Peygamber efendimizin düzenli olarak hacamat yaptırdığı bilinmektedir. Hatta sünnet olan hacamat günleri bulunmaktadır.

İslami hacamat sağlık normlarına uygundur. Kişiye özel kullanılan malzemeler ile kesinlikle mikrop kapma riski yoktur. Bu işi uzman hekimler yapmalıdır. Uzmanlığından şüphe duyduğunuz merdiven altı yerlerde islami hacamat yapmayınız ve yaptırmayınız.

Hamacatın dinimizdeki manevi yeri nedir?

hacamat

Hacamatın manevi bir çok sırrı bulunmaktadır.  Bu yüzden islami şartlara uygun bir doğal tedavi yöntemidir. Depresyon, anksiyete, panik atağa çaredir. Bununy yanı sıra vücutta biriken kirli kanın atılmasını sağlar. Cinni rahatsızlıkların giderilmesi için de dualar okunarak hacamat uygulaması yapılır. Kişide eğer evham ve sıkıntı yaratacak düşünceler hakimse bunların tedavisi yapılır. Kaygı, güven ve korku gibi sıkıntıların çözümü için hacamat birebirdir.

Manevi sıkıntıları çözmesinin yanı sıra hacamat fiziksel hastalıkların tedavisine de destek olur. Baş ağrısı, depresyon, negatif enerji gibi insanın hayatını bütünü ile etkileyen rahatsızlıklar için hacamat uygulanabilir.

Hacamat bedenimizdeki tüm olumsuzlukları yok etmek için vardır. Her insana farklı şekilde ve vücudunun farklı bölgelerine uygulanır. Bu yüzden hacamat hangi bölgelere yapılır, hangi bölgelere yapılmaz bilmek gerekir. Bu yüzden hacamat yapacak kişilerin uzman hekim ve icazet sahibi olması gerekir.

Web sitemizde hacamat, sülük tedavisi ve şifalı yağlar başta olmak üzere tüm doğal tedavi yöntemleri ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Siz de doğal tedavi yöntemlerini kullanarak ilaçsız ağrısız hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyicileri açıldığında siteden istifade edebilirsiniz.