Alternatif Tıp

Boyun Fıtığında Sülük ve Hacamat Tedavi Yöntemi ve Uygulaması

Boyun Fıtığında Sülük ve Hacamat Tedavi Yöntemi ve Uygulaması

Boyun fıtığı günümüzde oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Sürekli hareketsiz kalma, travmalar, zorlanmalar ve yaşlılığa bağlı olarak boyun fıtığı gerçekleşmektedir. Boynumuzda yer alan disklerin zamanla aşınması ve fonksiyonunu kaybetmesi ile boyun fıtığı oluşur. Diskin aşınan dış tabakası jelatinöz sıvısını omur ve sinirlere sızdırır. Bunun sonucunda da boyun fıtığı yani servikal disk hernisi oluşur.

Boyun fıtığının tedavisinde ameliyat en son önerilen yöntemdir. Çünkü  boyun fıtığı hastalarının %98’i ameliyatsız bir şekilde iyileşmektedir. Sadece vücut fonksiyonlarını yitiren kişiler için ( el ve kolların işlevini kaybetmesi) ameliyat çözümdür.

Bunun dışında boyun fıtığı tedavisi için kullanılan alternatif tıp yöntemleri vardır. Sülük tedavisi ve hacamat uygulaması uzun yıllardır boyun fıtığı tedavisinde kullanılmaktadır. Peki sülük tedavisi ve hacamat boyun fıtığına nasıl iyi gelir? Aşağıda video ve açıklamalar ile anlattığımız üzere boyun fıtığına sülük ya da hacamat ile çözüm bulabilirsiniz.

O zaman başlayalım.

Sülük boyun fıtığına iyi gelir mi?

sülükle boyun fıtığı tedavisi

Sülük tedavisi bir çok hastalığa şifa olduğu gibi boyun fıtığına da şifa olmaktadır. Hacamat tedavisi ile birlikte kullanılan sülükler kirli kan fıtık olan bölgeden temizlendikten sonra faydalı enzimler salgılıyor. Tıbbi sülükler 105’den fazla faydalı enzime sahiptir.

Tedavi uygulanan bölgeye yapıştırılan sülükler hem kirli kanı emerken hem de salgıladığı faydalı enzimler ile hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Bu sayede de boyun fıtığı tedavi ediliyor. Yani fıtığa sülük iyi gelir mi sorusunun yanıtı EVET olarak karşımıza çıkıyor.

Hacamat boyun fıtığına fayda eder mi?

boyun fıtığı tedavisinde hacamat

Hacamat boyun fıtığına fayda eden yegane bir yöntemdir. Birkaç seanslık hacamat uygulaması ile fıtık sorunu çözülmektedir. Kişilerde boyun fıtığı omurilikteki kıkırdak noktaların kayarak sinirler üzerine baskı yapması sonucu oluşur. Hacamat kayan sinirlerin arasına biriken toksinleri yani kirli kanı temizleyerek boyun fıtığına fayda eder.

Fıtık tedavisinde hacamat uygulaması sinirler ve omurga arasındaki kirli kanı temizleyerek siyatik sinirleri etkileyen ağrıların azalmasını sağlar. Kirli kanın hacamat ile temizlenmesi sonucu taze kan hücreler arasında dolaşır ve kan dolaşımını düzenler. Bu sayede sinirler zorlanmaz ve kişinin boyun ağrılarının azalmasını sağlar.

Fıtık olan yere hacamat yapılır mı? Faydaları Nelerdir?

Hacamat boyun fıtığı tedavisinin bir diğer adı da yağlı kupa tedavisidir. Bu yöntem ile kişi 3 ile 6 seans arasında tüm ağrılarından kurtularak fıtığın iyileşmesi sağlanır. Fıtık olan yere hacamat uygulanır ve bu yöntem herhangi bir risk teşkil etmez. Hekimler tarafından ilaçsız ve ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olduğu için de oldukça sık önerilir.

Hacamat fıtık tedavisinde kas gevşetici özelliği ile dikkat çekmektedir. Dokular arasındaki kirli kanın temizlenmesi taze kan akışını sağladığı için omurga arasındaki toksinler atılır. Bu sayede ağrılar azalır ve kişi normal hayatına çok hızlı bir şekilde geri döner.

Fıtık bölgesinde oluşan deri kalınlaşması da hacamat tedavisinin ardından incelir. Çünkü burada biriken toksinler temizlenerek şişliğin oluşması önlenir. Sonuç olarak bölgesel doku fonksiyonları doğru bir şekilde çalışarak ağrıların yok olmasını sağlar.

Sonuçları göz önünde bulundurulduğu zaman ameliyatsız, ağrısız ve ilaçsız bir şekilde boyun fıtığının tedavisi hacamat ile mümkündür.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu