Alternatif TıpSülük Tedavisi

Stres ve Depresyon Tedavisinde Sülükle Tedavi

Stres ve Depresyon Tedavisinde Sülükle Tedavi

Sülük tedavisi tıbbi sülükler ile yapılan alternatif tıp yöntemidir. Çok eski zamanlardan beri şifa kaynağı olarak kullanılan tıbbi sülüklerin her geçen gün farklı bir hastalığa iyi geldiği saptanmaktadır. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri ise sülük depresyona iyi gelir mi sorusudur.

Özellikle son yıllarda psikolojik ve psikiyatrik hastalıkların artması ile birlikte stres ve depresyon çağımızın hastalığı haline gelmiştir. Ekonomik sıkıntılar, özel hayatımızda yaşanan çöküntüler, kayıplarımız bizi stres ve depresyon batağına sürüklüyor. Psikiyatrik rahatsızlıklar genel olarak ilaç kullanarak geçse de zamanla ilaçlar insan bedeninde bir bağımlılığa yol açıyor.

İşte bu yüzden depresyon ve stres için ilaçsız tedavi yöntemi olan sülük tedavisini keşfettik. Şimdi hep birlikte stres ve depresyon tedavisinde sülükler ne işe yarar öğrenelim.

Sülük Depresyona iyi gelir mi?

Sülük depresyonla mücadele eden yegane alternatif tıp yöntemidir. Bunu yaparken sülük kanı temizleyerek toksin maddelerden arındırıyor ve vücudun rahatlamasını sağlıyor. Depresyon hastalığında kirli kan hastalığın ilerlemesine maalesef ki yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de kirli kanın tıbbi sülükler ile çekilmesi depresyonun ilerlemesini önlemektedir. Yani sülük depresyona iyi gelir.

Peki tıbbi sülükler bunu nasıl yapar? Sülük depresyonu nasıl tedavi eder?

Sülük Depresyonu Nasıl Tedavi Eder?

suluk ile depresyon anksiyete tedavisi

Depresyon beyin hücrelerinin verimliliğini yitirmesi ile meydana gelir. Depresyonda seratonin, adrenelin, noradrenalin ve vedopamin hormonları düzenli bir şekilde çalışmadığı için hormonların geçiş hızında bozulmalar meydana gelmektedir.

Beyin hücreleri yani nöronların bağlantı noktalarındaki bozukluk sonucu stres ve depresyon oluşuyor. İşte bu noktadan sonra enerji kaybı, umutsuzluk, mutsuzluk, yorgunluk, anksiyete, panik atak, karar vermede güçlük ve unutkanlık ile başlayan süreç sizi intihara kadar sürüklüyor.

Tam bu noktada vücudumuzdaki kirli kanın temizlenmesi ile sülük depresyonu tedavi ediyor. Stres ve depresyon tedavisinde sülük hastaların kirli kanını temizleyerek kanı tazeliyor. Depresyon için ilaç kullanan hastalara kanı temizleyen taze bitki ve barahatlar ile de destek verdiğimiz zaman hastaların ilaca olan ihtiyacı azalıyor.

Bu sayede hastalar iyiye gidiyor ve daha enerjik ve mutlu oluyor. Vücuttaki kirli kanın temizlenmesi başlı başına bir enerji kaynağıdır. Çünkü kandaki toksinler gidince vücut da tazeleniyor ve yorgunluk, mutsuzluk, umutsuzluk, anksiyete ve depresyon hissiyatı azalıyor.

Stres ve Depresyon Tedavisinde Sülük Noktaları

depresyonda sülük noktaları

Stres ve depresyon tedavisi için sülük nontaları yüz ve boyun olarak belirleniyor. Çünkü stres ve depresyon beyin hücrelerinin işlevini yerine getirememesi sonucu oluşuyor. Yüz, alın, boyun ve şakaklar depresyon tedavisi için en doğru sülük noktalarıdır. Hekiminiz size en doğru tedaviyi ve tedavi noktalarını belirleyecektir. Lütfen sülük tedavisinde uzman hekimlerden yardım alınız ve merdiven altı yerlerde sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

Stres ve depresyon tedavisinde sülükler ne işe yarar?

stres için sülük

Stres ve depresyon tedavisinde sülükler kirli kanı temizleyerek insana daha sağlıklı bir zihin ve düşünme yetisi sağlıyor. Bunu yaparken zihinsel bir devrim sağlıyor. Hastalar tıbbi sülük tedavisinin ardından sağlıklı düşünebiliyor ve daha mutlu bir güne uyanıyor.

Dipnot: Hacamat Depresyon Tedavisi İçin Uygun Mudur?

hacamat ağrısı

Sülükler depresyona oldukça iyi gelirken bir diğer alternatif tıp yöntemi olan hacamat da son yıllarda depresyonla tedavi için sıklıkla kullanılmaktadır.  Depresyonun en önemli sebeplerinden biri vücuda yetersiz mutluluk hormonu salgılanmasıdır.

Hacamatla depresyon tedavisi ise yetersiz kalan mutluluk hormonunun arttırılması ile gerçekleşir. Bunu yaparken depresyon tedavisinde akapunktur noktalarına hacamat yapılır. Baş ve boyun etrafındaki bu bölgelere uzman doktorlar hacamat yaparak kanı tazeler.

Baş bölgesindeki hipofiz ve hipotalamus hormon bezleri hacamat sonrası taze kanla beslenir. Bu da vücudun tüm hormonlarını etkileyerek daha fazla mutluluk hormonu salgılanmasını sağlar. Sonuç olarak depresyon tedavisinde hacamatın etkisinin de büyük olduğu anlaşılmaktadır.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu