Alternatif TıpSülük Tedavisi

Sivilce için Sülük Tedavisi

Sivilce için Sülük Tedavisi

Günümüzde hava kirliliği ve sağlıksız beslenme başta olmak üzere sivilce (akne) oluşumunun bir çok nedeni vardır. Akne, her yaştan birçok insanı etkileyebilen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Ciltte aşırı sebum ve bakteri üretiminden kaynaklanır.

Akne, gözeneklerin çok fazla yağ, ölü deri hücreleri ve bakteri ile tıkandığı bir cilt durumudur. Aknenin en yaygın belirtisi iltihaplı bir sivilcedir. Sivilce için sülük tedavisi, etkilenen bölgeden kirli kan ve sıvıları emmek için canlı sülükler kullanan bir alternatif tıp yöntemidir.

Öyleyse sülük sivilcelere iyi gelir mi, faydaları nelerdir, yüze kaç tane sülük kullanılır, yüze sülük tedavisi sonrası izler kaç günde geçer öğrenelim.

Sülük sivilcelere iyi gelir mi?

sülük ile sivilce giderme

Sülük tedavisi, çeşitli sağlık problemlerini tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılan eski bir tedavi yöntemidir.

Geçmişte, sülükler bir yaradan kirli kanı boşaltmak için kullanılırdı. Günümüzde tıpta akne, varisli damarlar ve yaralar gibi bir çok cilt rahatsızlıklarına yardımcı olmak için de kullanılmaktadırlar.

Sülük tedavisi, son yıllarda popülerlik kazanan yeni bir sivilce tedavisidir. Sivilce semptomlarını azaltmaya ve gelecekteki sivilceleri önlemeye yardımcı olur. Diğer tedavilerle birlikte veya tek başına kullanılabilir.

Akne İçin Sülük Tedavisinin 5 Faydası

sivilce için sülük tedavisinin 5 faudası

Akne için sülük tedavisinin faydaları arasında iltihabın azaltılması, kızarıklığın azaltılması ve yeni sivilcelerin önlenmesi yer alır.

  1. Sülüklerin iltihabı azaltarak, fazla sebumu uzaklaştırdığı ve tıkanmış gözenekleri açarak akne tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.
  2. Ayrıca sivilce izine yardımcı olan ve genişlemiş gözeneklerin boyutunu azaltan yeni cilt hücrelerinin üretimini teşvik ederler.
  3. Sülük, derideki kanı emer ve yarada hirudin adı verilen bir anti-inflamatuar enzim bırakır.
  4. Hirudin iltihabı azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca bakterileri öldürebilir.
  5. Hastalar sülük tedavisinden sonra yara izlerinin tek başına, lazer veya kimyasal peeling gibi tedavilere göre daha hızlı solduğunu bildirmektedir.

Yüze kaç tane sülük kullanılır?

yüze sülük uygulama

Yüze sivilce için uygulanan sülük tedavisinde botox sülükler kullanılır. Yani küçük ölçekli sülükler yüz için daha uygundur. Bu sülükler tıbbi sülük olmalıdır. Her seansta yüze en fazla 5 adet sülük uygulanır. Sivilce için sülük tedavisi en fazla 7 seans tekrarlanır. Kişinin cilt durumuna bağlı olarak 5 günde bir sivilce için sülük tedavisi yapmak uygun olmaktadır.

Yüze botox sülük yapılması ve sülük noktaları ile ilgili merak ettikleriniz için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yüze sülük tedavisi sonrası izler kaç günde gider?

yüze sülük tedavisi

Yüz bölgesine uygulanan sülük tedavisi alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu sayede yüze sülüklerin verebileceği zararları hekimler önleyebilmektedir. Yüze sülük tedavisi sonrası izlerin geçme süresi 2 ile 5 gündür. Çoğu hastada 1 hafta içinde tüm izlerin kaybolduğu gözlemlenmiştir. Bu süreç kişiden kişiye ve sivilcelerin cildinize verdiği hasara bağlı olarak değişmektedir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu