Geleneksel TedavilerSülük Tedavisi

Yüze Botox Sülük Yapılması ve Sülük Noktaları

Yüze Botox Sülük Yapılması ve Sülük Noktaları

Sülük tedavisi vücudun farklı noktalarına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle gençlik iksiri olarak kullanılan sülük yüzde oluşan kırışıklıklar için botox etkisi gösterir. Yüze sülük tedavisi ile doğal yollardan botox yaptırabilirsiniz.

Şifalı canlılar arasında yer alan sülük bedeninde taşıdığı 150 enzim sayesinde cildi yeniler ve botox etkisi yaratır. İlaçsız ve neştersiz estetik yöntemlerinden biri olan sülük tedavisi ile sizler de daha net yüz hatlarına sahip olabilir. Sülük tedavisi nedir ve sülük tedavisinin faydaları nelerdir detaylı öğrenmek için içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Peki botox sülük nerelerde kullanılır, yüze sülük nasıl yapılır, yüz için hangi sülükler kullanılır ve zararları var mıdır? Bu soruların cevapları için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Botoks sülük nerelerde kullanılır?

botoks sülük

Botoks sülük vücudunuzda sarkan bölgeler için uygulanır. Bunlar arasında yüz, boyun, kol ve göğüs bölgeleri vardır. Özellikle yüz için uygulanan sülük kırışıklıkları gidermek için birebirdir. Sülüğün şifalı yapısı kozmetik sektörünün de ilgisini çekmiştir. Bu amaçla yapılan çalışmalar sonucunda sülüğün kırışıklıklara ve sarkmalara karşı iyi olduğu kanıtlanmıştır. Sülük bunu kirli kanı emerek ve kan akışını hızlandırarak yapar. Vücuda taze kan pompalanmasını sağlayan sülük hücreleri yeniler ve cildinizin daha parlak ve estetik gözükmesini sağlar. Ayrıca yüzünüzde doku kanlanması var ise sülük bu noktalarda da oldukça etkilidir.

Sülük tedavisi yüze nasıl yapılır?

Yüze sülük tedavisi yapılmadan önce bilmeniz gereken bazı püf noktaları vardır. Öncelikle sülük tedavisi başlamadan önce cildinizi temizlemeli ve kirlerden arındırmalısınız. Ardından yüz için özel olarak seçilen sülükler sorunlu bölgeye cımbız yardımı ile bırakılır. Bu sülükler sorunlu olan bölgeyi keşfedecek ve oraya yapışacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli iki şey vardır.

  • Birincisi yüz için doğru sülüğü seçmek,
  • İkincisi ise sülüğün kalın bölgesinin sorunlu bölgeye yakın olacak şekilde yapıştırılması,

Yüze botox sülük seansı ortalama 1 -2 saat sürer. Kalp pili olanlara, kan sulandırıcı kullananlara uygun bir tedavi yöntemi değildir. Yukarıdaki videoda yüze sülük tedavisi nasıl yapılır görebilirsiniz.

Yüz için hangi sülük kullanılır?

botoks sülük

Yüz için kullanılan sülüklere bebek sülük denir. Bu sülükler minimal ölçüdedir ve yüz bölgesine en uygun şekilde seçilir. Yüzdeki minik noktalara daha kolay müdahale etmek için kullanılır.

Genellikle yüz bölgesinde oluşan problemler daha küçük ölçekli olduğu için sülüklerin de küçük olması gerekir. Bu yüzden en iyi şekilde müdahale etme açısından yüze bebek sülük uygulaması yapılır. Bu sayede kırışıklık ve doku kanlanmasına nokta atışı yapılır. Yüz bölgesi için bebek sülükler kullanıldığı zaman yüzden kan artışı sağlanır ve cilde hem pembelik hem de canlılık katılır.

Yüze yapılan sülük iz bırakır mı?

sülük ile botoks tedavisi

Yüze yapılan sülük kesinlikle iz bırakmaz. Aksine cildi yenileyerek daha genç ve dinamik gözükmesini sağlar. İşlem ilk yapıldığında yaralar minik kabuklanma oluşturur. Kısa süre sonra iyileşen bu yaraların ardından sülük tedavisinin izi kalmaz.  Bu sayede ilaçsız ve ağrısız bir medikal tedavi yöntemi ile daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüze sülük kaç seans yapılır?

yüze sülük tedavisi

Yüze sülük tedavisi seans sayısı kişinin cilt problemlerine bağlı olarak değişir. Genellikle 5-7 seans arası tedavi sonucuna ulaşır. Bunun yanı sıra yüze botoks uygulaması, kırışıklıkların giderilmesi ya da sivilce izlerinin tedavisi için farklı seans sayıları gerekebilir. Doktorunuza danışarak en doğru bilgiyi ve seans sayısını öğrenebilirsiniz.

 

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu