Alternatif TıpSülük Tedavisi

Sülük gençleştirir mi?

Sülük gençleştirir mi?

Sülük tedavisi cilde oldukça faydalı bir doğal tıp yöntemidir. Sülüklerin vücuttaki kirli kanı emmesi ve yerine faydalı enzimleri salgılaması ile tedavi uygulanır. Sülüklerin cilde salgıladığı bu faydalı enzimler gençlik iksiri gibidir. Yani sülük gençleştirir mi sorusunun yanıtı EVET olarak yanıtlanır.

Yüze uygulanan sülükler özenle seçilir. Küçük boyutta ve yavru sülüklerin yüze uygulanması doğrudur. Çünkü yüz küçük bir bölge olduğu için sülüklerin de ısırıklarının daha minik ve noktasal olması gerekir. Cilde uygulanan sülükler yüze faydalı 150 enzim salgılar. Bu sayede de sülük cildi yeniler ve gençleştirir.

Peki sülük yüzü güzelleştirir mi? Sülük tedavisi yüze ne sıklıkla uygulanır? İnceleyelim. Yüze botox sülük yapılması ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Sülük yüzü güzelleştirir mi?

Sülük yüzü güzelleştirir mi

Sülük tedavisinde yüzü güzelleştirmesi için özel sülükler kullanılır. Yüz için uygulanan sülükler tıbbi sülüklerdir. Hirudo Verbana, Hirido Orientalis, Hirido Medicinalis ve Hirido Suluki çeşitleri yüze botox sülük tedavisi için uygulanır.

Sülük yüzü güzelleştirir. Çünkü yüzdeki kirli kanı temizleyerek taze enzimler salgılar. Bu sayede yüzdeki ölü deri temizlenir. Yüz de buna bağlı olarak daha canlı ve genç görünür. Yani sülük yüzü güzelleştirmiş olur. Kırışıklıkları giderir ve daha net hatların oluşmasını sağlar. Yüze uygulanan sülük tedaviden önce temizlenmelidir. Dezenfekte edilmeden yüzünüze sülük tedavisi uygulamayınız.

Yüze sülük ne sıklıkla yapılır?

Yüze sülük ne sıklıkla yapılır

Sülük tedavisi yüze 5 ile 7 seans olarak uygulanır. Bu seans sayıları kişinin anatomik yapısına göre belirlenir. Cildinde bulunan kırışıklıkların seviyesi ve cildin ihtiyacı olan tedavinin süresine hekim karar verir. Sülük yüze uygulandıktan sonra bir çok olumlu etki yaratır. Bunlar arasında aşağıdaki hastalıkalr bulunmaktadır.

  • Kırışıklık giderme
  • Sivilce izleri giderme
  • Güneş yanığı tedavisi
  • Cilt beyazlatma
  • Cilt kuruluğu giderme

Eğer sizde sülük tedavisinin faydaları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Dinen hiçbir sakıncası olmayan bu yöntemin çok eski zamanlardan beri alternatif tığ yöntemi olarak kullanıldığını unutmayınız. Sülük tedavisinin zararı yoktur. Bir çok faydası vardır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile yüze sülük tedavisi yaptırabilirsiniz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu