Doğal Tıp

Açlıkla Tedavi yöntemi nedir?

Açlıkla Tedavi yöntemi nedir?

Açlıkla tedavi bir diğer adıyla açlık orucu vücudumuzda biriken zararlı maddeleri aç kalarak dışarı atma sistemine dayanır. Bu sistemde hastalıkları iyileştirmek için doğru oranda aç kalmak esastır. Bedenimizde oluşan hastalıkların temelinde atık maddelerin birikmesi yatar. Bu atıklar vücudumuzda kireç, iltihap, mukus ve toksin şeklinde birikir. Tüm bu maddeler yanlış ve fazla besleme sonucu vücudumuzda oluşur. İşte açlıkla tedavi doğal tıp yöntemi bu noktada hayatımıza girmektedir.

O halde açlıkla tedavi yöntemi nedir, açlık (şifa) orucu ile iyileşme nasıl olur? Açlık orucunda vücutta neler olur? Aidin Salih kimdir ve Aidin Salih su diyeti nasıl yapılır? Hepsinin cevabı içeriğimizde!

Açlık (şifa) orucu ile iyileşme nasıl olur?

Açlık orucu antik Mısır döneminden kalma bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem önemli bilim adamları Pisagor, İbni Sina, Hipokrat tarafından da uygulanmıştır. Bu yöntemin gelişi güzel olmadığı da Moskova Üniversitesi profesörleri tarafından da onaylanmıştır. İkinci Dünya Savaşı açlık döneminden alınan bilgilere göre dişleriniz fırçalayamayan günlerce aç kalan insanların diş etlerinin bu süreç sonunda daha sağlıklı olduğu kanıtlanmıştır. Bu da açlıkla tedavinin mümkün olduğunun bir diğer kanıtıdır. Ölçülü bir şekilde uygulanan açlık tedavisi ile vücuttaki toksinler temizlenir ve vucüt fizyolojik olarak tazelenir. Açlık şifa orucu ile iyileşme 2 aşamaya yayılır;

 1. Aşama; Açlıkla tedavinin en zor geçtiği süreçtir.

İlk aşama 2 veya 3 gün sürmektedir. Bu yüzden açlık orucu uzman birinin gözetiminde bu süreci geçirmelidir. Açlık orucunda ilk günler kişide yeme isteği oldukça fazla olacaktır. Yemek yiyemeyen kişiler sinirli olacak ve psikolojik olarak kendini kötü hissedecektir. Bu süreçte aç kalmaya tahammül edemeyen kişiler genellikle süreci bozar ve yemek yemeye devam eder. Fakat açlık orucunu bozmayan kişilerde vücutta biriken toksinler bir bir dışarı atılır. Kötü alışkanlığı olan kişiler bu alışkanlıklarından vazgeçer. Yani benimizde oluşan çöp yığını bu şekilde temizlenir.

 1. Aşama; Açlıkla tedavinin düzene girdiği süreçtir.

3 ve 4. Günden başlayan süreç 6. Ve 10. Güne kadar devam eder. Bu sürece asetonlu merhale denir. Bu sürece böyle denmesinin sebebi kişinin ağzında oluşan kokudur. 3. Günün ardından oluşan açlık hissi azalır ve sadece su içme isteği artar. Vücudumuzdaki sistemler atık maddeleri bu şekilde atmaya başlar ve su yardımı ile bunu daha kolay yapar. Vücut aç kaldığı için kalp daha hızlı artacak ve bu sayede zehirli kan hızlı bir şekilde dışarı atılacak.

Açlık kürü tamamlandıktan sonra beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Yemeye yavaş yavaş başlanmalı ve yemeniz gereken şeyler uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Kişi kendi başına bu süreci yönetmemelidir.

Su orucu hangi hastalıklara iyi gelir?

su orucu

Su orucu yani açlıkla tedavi aşağıdaki hastalıklara iyi gelir;

 • Obezite
 • Yüksek tansiyon
 • Bronşit
 • As
 • Astım
 • Sedef
 • Ülser
 • Sinir hastalıkları
 • Cinsel bozukluklar
 • Panktreatit
 • Adet döngü bozukları

Açlık orucunda vücutta neler olur?

açlık orucu

Açlık orucunda vücutta bir yenilenme süreci oluşur. Bu süreçte toksik zararlı atıklar vücuttan su yardımı ile atılır. Uzun süre aç kalan kişi sabretmeyi ve daha dirençli olmayı öğrenir. Kişi bedeninden zararlı maddeleri attıkça daha sağlıklı olur. Bu da dinç, enerjik ve pozitif bir yaklaşımı beraberinde getirir.

Elbette ki sağlıklı kişiler bu tedaviyi uygulamalıdır. Kontrollü bir şekilde uygulanması gereken açlık tedavisi vücuda fayda sağlar. Kontrolsüz açlık tedavisi ise başka hastalıklara sebep olabilir. Bu nedenle kontrollü açlık tedavisi için uzman hekimlerden destek alınız.

Aidin Salih kimdir?

aidin salih

Aidin salih Ukraynalı bir tıp uzmanıdır. Modern tıbbın hastalıkları tedavi etmede yetersiz olduğunu düşünerek İbni Sina’yı incelemeye başlamıştır. 1970’li yıllarda Sovyertler’de hastalıklar artınca su orucu ile tanışmıştır. Biyoloji fakültesini de bir yandan bitiren Aidin Salih doğanın mükemmel bir sistemle çalıştığını keşfetmiştir. Daha sonra Müslüman olmuş ve aradığı huzuru burada bulmuştur. Ailesi ile birlikte Türkiye’de uzun yıllar yaşamıştır ve 9 Kadım 2017 yılında İstanbul’da vefat etmiştir. Gerçek Tıp ve Son Söz gibi bir çok kitabı bulunmaktadır.

Peki Aidin Salih su diyeti nasıl yapılır? Öğrenelim.

Aidin Salih su diyeti nasıl yapılır?

aidin salih su diyeti

Aidin Salih su diyeti temeli oruç tutmaya dayanan bir sistemdir. Bu sistemde 3 günlük su orucu tutulur. Aç kalınan ilk gün sahurda su içilir ve sonra 3 gün iftar ve sahurda birşey yemeden oruç tutulur. 4. Gün iftarda önce meyve suyu içilir. Daha sonra meyve yenir ve ardından salata yenir. İlk akşam sadece sebze yemeği yenir. Bu şekilde Aidin Salih su diyeti yapılır. Bu diyet ile birlikte vücuttan toksik maddeler atılır ve vücut özüne döner.

Sizde Aidin Salih su diyeti ile şifa bulabilirsiniz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu