Doğal TıpSülük Tedavisi

Sülük vücuda ne verir?

Sülük vücuda ne verir?

Sülük tedavisi vücuttaki kirli kanın temizlenip yerine sağlıklı enzimlerin salgılanması yoluyla uygulanan bir doğal tıp yöntemidir. İnsan için kullanıma uygun sülükler ile bu tedavi yöntemi uygulanır. Sülüklerin vücuda verdiği maddelere enzim denir. Sülükler bedenlerinde sağlıklı 150 adet enzim bulundurur. Vücudumuza yapıştığı zaman da kirli kanı emerken bu faydaları enzimleri de vücudumuza iletir. Bu sayede sülük tedavisi vücutta detoks etkisi yaratır. Vücudün rahatlaması sülük tedavisi ile oldukça kolaydır. Sülük vücuda ne verir? Öğrendiğimize göre detaylara bakabiliriz.

Damarlardan akan kirli, artık işe yaramayan ve toksik madde biriktiren kan hücreleri sülükler tarafından emilerek dışarı atılır. Bu sayede kalp temiz kan pompalamaya başlar. Bu da vücudun dinlenmesine, rahatlamasına ve kasların gevşemesini sağlar. Sülük tedavisinin ardından gelen rahatlama hissi bu yüzdendir. Hem kalp sağlığı hem de taze kan dolaşımı için sülük tedavisi birebirdir.

Sülük tedavisinin faydaları saymakla bitmez. Peki siz sülük tedavisinin faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Sülük iltihabı alır mı, sülük alerji yapar mı gibi soruların yanıtlarını ise buradan bulabilirsiniz. Hadi inceleyelim.

Sülük iltihabı alır mı?

sülük tedavisi

Sülük kirli kanın vücutta oluşturduğu toksik maddeleri temizlerken iltihabı da söker. Bu sayede sülük tedavisinden sonra vücutta iltihap oluşmuş bölgelerde zihinsel ve fiziksel rahatlama sağlanır. Sülük tedavisinin artından ağrılarınızın dindiğini ve kendinizi çok daha dinç hissettiğinizi görebilirsiniz.

Sülük tedavisi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sülüklerin doğru bölgelere koyulmasıdır. Bu bağlamda sülükler göz kapağına, kasık bölgesine, ayak tabanına, boyun ve koltuk altına koyulmamalıdır. Bu bölgeler hassastır ve sülüklerin ısırması sonucu kanama çok fazla olabilir. Ayrıca ince deri olduğu için de bu bölgelere sülük uygulanması doğru değildir.

Sülük alerji yapar mı?

sülük alerjisi

Sülük tedavisinde kullanılan sülükler insan için kullanıma uygun sülüklerdir. Bu yüzden sağlık problemi olmayan kişilerde sülük uygulaması sonucunda alerjik reaksiyon oluşmaz. Bunun için sülük tedavisini güvenilir bir yerde yaptırmalısınız. Tedavide kullanılan sülüklerin hijyenik ve dezenfekte edilmiş olması gerekir. Aksi taktirde kirli sülükler vücudunuza enfeksiyon yayabilir. Bu nedenle de alerjik reaksiyon oluşabilir.

Sülük tedavisinin alerji yapmasını istemiyorsanız alanında uzman hekimlerden yardım almalısınız. Profesyonel ve sülük tedavisi konusunda eğitimli hekimler sülükleri en doğru bölgelere uygulayarak sorunsuz bir şekilde seansları tamamlayacaktır. Siz de sülük tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizi incelebilirsiniz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu