Doğal TıpHacamat Tedavisi

Lenfödem Tedavisinde Hacamat Uygulaması

Lenfödem tedavisinde hacamat uygulaması

Lenfödem hücreler arası sıvı artışı olarak tanımlanır. Lenfatik sistemin düzgün çalışması bu sıvı artışını önler. Eğer lenfatik sistem doğru çalışmıyorsa damarlar arası sıvı birikimi oluşur ve buna da lenf ödem yani fil hastalığı denir. Genellikle bacaklarda oluşan lenf ödem vücudun farklı bölgelerinde de oluşmaktadır. Tıbben tedavisi oldukça zordur fakat alternatif tıp yöntemi olan hacamat ile birlikte lenfödemi tedavi etmek mümkündür. Lenf ödem tedavisinde hacamat uygulaması yapılmaktadır.

Bardak çekme ya da cupping olarak da bilinen hacamat tedavisi milattan önce 3000 yıllarında Asya’da uygulanmaya başlamıştır. İslamiyet’te de kullanımı yaygındır ve münasiptir. Peygamber efendimizin Hacamat ile ilgili bir çok hadisi bulunmaktadır. Hacamat ile ilgili hadisler için tıklayıp detaylı inceleyebilirsiniz. Hacamat nedir diye merak ediyorsanız cevabı için tıklayın.

Ödem için hacamat yapılır mı?

ödem icin hacamat

Evet, ödem için hacamat yapılır. Genellikle el, ayak ya da parmaklarda oluşan bu ödemler için hacamat uygulaması yapılır ve kirli kan vücuttan atılarak taze kan akışı sağlanır. Bu da hücre yenilenmesini sağlar ve oluşan ödemlerin yok olmasını sağlar. Kısaca hacamat ödemi söker ve vücuttan atılmasına yardımcı olur diyebiliriz.

Ödem ailede genetik bir rahatsızlık ise aile bireylerinin bu rahatsızlığını gidermek adına hacamat uygulanabilir. Tıbben fil hastalığının tedavisi tam olarak bulunamadığı için alternatif tıp yöntemi uygulanmaktadır. Hacamat ile fil hastalığı tedavisi hastanın yaşam kalitesini yükseltmektedir.

Lenf ödem hastalığına ne iyi gelir?

lenf ödem tedavi

Lenf ödem hastalığına uygulanan tıbbi bir çok yöntem vardır. Bunlar arasında manuel lenf drenajı, kompresyon (bandaj ve çorap), cilt bakımı ve egzersiz bulunmaktadır. Bazı durumlarda tıbbi yöntemlerin lenf ödem dokularında yetersiz kaldığını görüyoruz. Bu noktada hacamat tedavisi ile lenf ödem birikintisini temizliyoruz ve sağlıklı bir bedene kavuşmanızı sağlıyoruz.

Lenfödem tamamen geçer mi?

lenf ödemin tedavisi var mi

Lenf ödem hacamat ile oldukça hafifler. Düzenli bir şekilde yapılan seanslar ile birlikte lenf ödem dokusu rahatlar ve hasta eski yaşam kalitesini tekrar kazanır. Sağlığa hiçbir zararı olmayan hacamat yönteminin ilaçsız tedavi olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden de hiçbir yan etkisi yoktur.

Fil hastalığına hacamat iyi gelir mi?

fil hastaliği icin hacamat

Fil hastalığına hacamat iyi gelir. Lakin bu tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Alanında bilgili ve tecrübeli uzmanların hacamat seansını gerçekleştirmesi gerekir. Tedavi esnasında kullanılacak bardak sayısına, kupaların o bölgede ne kadar kalması gerektiğine hekim karar verir. Bu sayede hiçbir sorun olmadan fil hastalığı tedavi edilir.

Hacamat ile Fil Hastalığı nasıl tedavi edilir?

Lenf ödem birikintisinin hacamat ile temizlenmesi oldukça kolaydır. Sorunlu bölgeye hacamat için özel olarak hazırlanmış kupa bardaklar takılır. Bu bölgeden kirli kan çekilir ve düzenli bir kan akışı sağlanır. Lenf ödem bölgesinde oluşan tıkanıklıklar bu sayede açılır ve doğru kan akışı oluşur. Kupa terapisinin ardından hasta rahatlar ve günlük hayatında gözle görülür bir konfora sahip olur. Aşağıdaki videoda hacamat tedavisinin faydaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu