Hacamat TedavisiSülük Tedavisi

Hacamat tedavisi ile sülükle tedavi arasındaki fark nedir?

Hacamat tedavisi ile sülükle tedavi arasındaki fark nedir?

Hacamat tedavisi ve sülük tedavisi vücutta bulunan kirli kanın dışarıya atılması için uygulanan tedavi yöntemleridir. Bu kirli kan vücudun hastalıklara açık hale gelmesini sağlar. İşte hacamat ve sülük de kirli kanı vücuttan çekerek vücudun taze kan üretmesini sağlar. Bu yeni kan hücreleri ile de vücut daha dirençli, güçlü ve sağlıklı olur. Hacamat ve sülük tedavisi aynı gibi gözükse de farklı şekillerde uygulanır. Her ikisinin de vücuda faydası aynı olsa da bu iki alternatif tıp yönteminin farklı bir çok yanı bulunmaktadır. Şimdi sizler ile hacamat ve sülük tedavisi arasındaki farkları inceleyelim.

Hacamat mı daha iyi sülük mü?

hacaamat mi suluk mü

Hacamat tedavisi de sülük tedavisi de başarılı iki alternatif tıp yöntemidir. Bu hacamat yönteminde vücuda dezenfekte edilmiş neşterler ile minimal kesikler atılarak kirli kan çekilir. Sülükle tedavi yönteminde ise sülükler kirli kanı emerken vücuda aynı zamanda yararlı maddeler salgılar. Bu iki yöntem arasındaki fark budur. Hacamat sadece kirli kanı emerken sülük vücuda yararlı maddeler salgılar. Bu yüzden bu iki tıp yöntemi aynı alanlarda kullanıldığı gibi farklı alanlarda da kullanılır.

Hacamat ve sülük hangi hastalıklara iyi gelir?

hacamat ve sülük hangi hastaliklari tedavi eder

Her iki yöntem de kirli kanın vücuttan atılmasını sağladığı için aynı hastalıklara iyi gelmektedir. Bunlar;

  • Kalp ve damar hastalıkları
  • Şeker (diyabet) hastalığı
  • Alopesi ve kellik
  • Göz hastalıkları
  • KBB hastalıkları
  • Kısırlık tedavisi
  • Cinsel hastalıklar

Hacamat ve sülük ne işe yarar?

hacamat ve sülük neye iyi gelir

Hacamat ve sülük kirli kanı temizlemek için kullanılsa da bazı noktalarda ayrışmaktadır. Örneğin hacamat felç ve inme gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynar.  Bunun yanı sıra hacamat ve sülük damar tıkanıklığını önler, bağırsak düzenleyicidir, hormonal bozuklukları önler ve kısırlık tedavisinde kullanılır.

Hacamat ve sülük aynı anda olur mu?

hacamat ve sülük farkı

Hacamat tek başına bir tedavi yöntemi değildir. Sülük tedavisi ile birlikte uygulandığı zaman çok daha verimli olmaktadır. Hacamat ile sadece vücuttaki kirli kan atılırken, sülük tedavisi ile birleştiği zaman sülüklerin vücuda salgıladığı yararlı maddeler ile vücut direnci artar ve hastalıklara karşı daha dayanıklı olur. Bu yüzden hacamat ve sülük tedavisini aynı anda uygulamak uygundur. Tedavi süreci doktorunuza bağlı olarak seanslar halinde en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Hacamat tedavisi ve sülük tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyicileri açıldığında siteden istifade edebilirsiniz.