Alternatif TıpSülük Tedavisi

Botoks İçin Sülük Faydaları

Yaşlanma ve kırışıklık Karşıtı ve Lifting Etkisi

Botoks sülük, bir tür tıbbi sülük türüdür ve botulinum toksinin etkisine sahip son yıllarda inanılmaz derecede kullanılan bir tedavi yöntemidir. Botoks sülük, botulinum toksininin kas gevşetici özelliklerini kullanarak ağrı, kas spazmları, depresyon tedavisi, migren, diş eti tedavisi, botoks dediğimiz yaşlanmayı geciktiren kalıcı değerlere sahip tedavi yöntemleri ve diğer tıbbi durumların tedavisinde kullanılır.

Botoks sülük ayrıca romatoid artrit, boyun ağrısı, sırt ağrısı, diz ağrısı, bel ağrısı ve diğer ağrılı durumların tedavisinde de kullanılır.

Lifting etkisi için sülük botoks

Kırışıklıklara karşı botoks sülük uygulaması nedir?

  • Botoks sülüğü , Allah’ın bize şifa maksadı ile yarattığı canlısıdır. İçinde doğal enzimleri olan ve bu maksatla  kozmetikte özellikle yüze uygulanan sülükler verdikleri enzimler ile doku kanlanma artışı sağlamanın yanında kırışıklıları giderme gibi yaşlanmayı geciktiren botoks etkileri sağlamaktadır.

Yüze yapılan sülük uygulaması ağrılı mıdır?

  • Botoks sülükler bebek sülüklerdir. Bu sebeble acı ve ağrı yoktur.

Sülük tedavisinin yüzde başka ne gibi etkisi vardır?

  • Yüzde kanlanma artışına bağlı pembelik, parlaklık, canlılık, nem artışı, dolgunluk çizgilerde düzelme, kırışıklıkların giderilmesi yanında elde edilen olumlu sonuçlarıdır.

Etkili ve kalıcı mıdır? Ne sıklıkla yapılmalıdır?

  • Etkileri çok daha güçlü ve uzun süreklidir. Sıklığı olgunun cildin vaziyetine göre belirlenir. 6 ay süreyle Ayda 1 yapılması tavsiye edilir.

Botoks sülük hangi durumlarda etkilidir?

  • Yüze sülük uygulamaları her türlü sivilce izlerinin giderilmesi, kırışık gidermede, güneş lekeleri tedavisinde, cilt beyazlaştırmada, cilt kuruluğunun giderilmesinde, boyun kırışıklılarının giderilmesinde etkilidir.

Sülük tedavisi Kimlere uygulanmaz?

  • Kan akışının durmadığı rahatsızlıklarda, Kan sulandırıcı kullanan olgularda, yaygın kapiller lezyon olan olgularda, korkan olgularda uygulanmaz.

Sülükte ortalama uygulama süresi ne kadardır.

  • Aynı anda yüze 6 adet tutturulabilir. Bebek sülükler olduğu için 30 dakka gibi bir sürede uygulama tamamlanır.

Sülük öncesi ve sonrası dikkat edilecek hususlar?

  • Cilt her türlü kozmetik artığından temizlenmiş olması lazımdır. Yoksa sülüklerin kozmetik etkisinde olan bölgeyi tutması zorlaşır.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu