Alternatif TıpDoğal TıpSülük Tedavisi

Sülükten sonra yemek yenir mi?

Sülükten sonra yemek yenir mi?

Sülük tedavisi vücutta kirli kanın tıbbi sülükler kullanılarak temizlenmesi yöntemidir. Doğal tıp yöntemlerinden biri olan alternatif tıp yöntemidir. Salgıladığı enzimler sayesinde sülükler çok faydalıdır. Lakin sülük tedavisi yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra dikkat etmemiz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konuların başında da yemek gelir.

Sülükten önce ne yenir, sülükten sonra hayvansal gıda yenir mi, yumurta yenir mi, sülükten sonra ne yemeli gibi sorular önem taşımaktadır. Aşağıda sülük tedavisi öncesi ve sonra yemeniz ve yememeni z gereken besinleri görebilirsiniz.

Sülük tedavisi nedir öğrenmek için blog kısmını inceleyebilirsiniz.

Sülükten sonra hayvansal gıda yenir mi?

tıbbi sülük tedavisi

Hayvansal gıdalar sülük tedavisi sonra uzak durmanız gereken besinler arasında yer alır. Çünkü hayvanlar gıdalar kan akış hızını yavaşlatarak kanın tazelenmesini engeller. Bu yüzden sülük tedavisinden önce ve sonra hayvansal gıda yemek doğru değildir.

Sülük tedavisinin ardından sülüklerin koyulduğu yere pansuman yapılır ve bölge kapatılır. Tedavinin ardından 24 saat boyunca denize girmemeli ve duş alınmamalıdır. Ayrıca tahıllı gıda, mercimek gibi ağır besinlerin yanı sıra aşırı tatlı ve ekşi gıdalardan uzak durmalısınız. Protein ağırlıklı beslenerek 24 saat dikkatli olmanız gerekir.

Sülükten sonra yumurta yenir mi?

suluk tedavisi

Protein içeren besinleri sülük tedavinden 2 gün önce tüketmeyi bırakmalısınız. Bunun içerisinde et, süt ve yumurta yer almaktadır. Ağır ve kan dolaşımını yavaşlatma ihtimali olan tüm besinlerden uzak durunuz. Sülük vücuda tutunmadan 1-2 saat önce yemek yiyip bir şeyler içmeyi bırakmalısınız. Sülük tedavisi tok karna yapılmaz. Bu yüzden de dikkatli olmanız gerekir.

Sülükten sonra ne yemeli?

suluk ile tedavi

Sülük tedavisinin ardından sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenizi öneririz. Bedeninizi yormayacak ve direncinizi hızlı bir şekilde sağlayacak protein ağırlıklı besinleri sülük tedavisinin ardından tüketebilirsiniz. Sülük tedavisinden 1 gün sonra ise kırmızı et, beyaz et, baklagiller, süt, yumurta, yoğurt, peynir gibi protein ağırlıklı besinleri tüketmeniz uygundur.

Hekiminiz ile görüşerek sizin için en doğru kararı kendisinden öğrenebilirsiniz. Sülük tedavisinin sağladığı faydalar nelerdir, sülük gençleştirir mi gibi sorularınızın yanıtı için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Hacamat ve sülük ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada!

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu