Sülük Tedavisi

Hangi bölgelere sülük tedavisi yapılır?

Hangi bölgelere sülük tedavisi yapılır?

Sülük tedavisi özel bir alternatif tıp yöntemidir. Peygamber efendimizin zamanından beri uygulanmaktadır. Vücuda hiçbir zararı olmayan bu tıbbi yöntemin bir çok da faydası bulunmaktadır. Lakin sülük tedavisi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu bağlamda öncelikle sülük tedavisinin hangi bölgelere uygulanacağı ve hangi bölgelere uygulanmayacağını bilmemiz gerekir. Ayrıca kimler sülük tedavisi yaptırabilir, kimler yaptıramaz bilinmelidir. Sülük tedavisine uygun olmayan kişilerin kesinlikle bu yöntemi denemesini önermiyoruz. Aşağıdaki hastalıklara sahip ya da emzirme ve gebelik gibi özel durumu olan kişilerin sülük tedavisini yaptırmaması gerekir.

Kimler Sülük Tedavisi Yaptıramaz?

sülük tedavisi yasak olanlar

Sülük tedavisi vücudun bir çok bölgesine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Öncelikle sülük tedavisi yaptıracak kişilerin bu yönteme uygun olması gerekir. Aşağıdaki özellikleri taşıyan kişilerin sülük tedavisi yaptırması önerilmez. Bu kişilere sülük tedavisi uygulanmaz. Bunlar;

  • Kansızlık (Anemi)
  • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar
  • Gebeler
  • Emziren anneler
  • Kanın pıhtılaşmasını engelleyen bir hastalığın olması
  • Kalp yetmezliği
  • Hemofili
  • Konrtolsüz Diyabet Hastalığı

Vücudumuzun hassas bazı bölgeleri dışında her alana sülük tedavisi uygulayabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle sülük tedavisi hangi bölgelere uygulanmaz sorusuna yanıt vermemiz gerekir.

Sülük hangi bölgelere uygulanmaz?

sülük tedavisi vucudumuzda nerelere yapilmaz

Sülük tedavisi genellikle yumuşak deri dokularının olduğu alanlara uygulanmaz. Bunlar arasında göz kapağı ve göz çevresi bulunur. Yumuşak cilt bölgelerinin dışında keratinize bölgeler yani avuç içi ve ayak tabanı gibi bölgelere uygulanmaz. Ayrıca hayati damarların bulunduğu boyun, çene altı, koltuk altı ve kasık gibi yerlere de sülük tedavisi uygulanmaz. Tüm bu bölgelerin dışında sülük tedavisini vücudunuzda istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Sülük tedavisini tıbbi koşullar altında yapabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle her sülüğü tedavi için kullanamayacağınızı bilmelisiniz. Tıbbı sülük türleri dışında hiç bir sülük tedavide kullanılmaz. Bu yüzden uzman doktorların sülük tedavisini klinik koşulları altında yapmasını öneriyoruz. Eğer evde kendiniz yapmak istiyorsanız aşağıdaki içeriği tıklayarak evde sülük tedavisi yapımı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sülük tedavisinin faydaları oldukça fazladır. Bu faydaları öğrenmek için de yapmanız gereken tek şey sülük tedavisinin faydaları nelerdir içeriğimize göz atmak!

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu