Alternatif TıpHacamat Tedavisi

Hacamatta sarı su gelmesi nedir?

Hacamatta sarı su gelmesi nedir?

Hacamat vücuttaki kirli kanın temizlenerek vücuda taze kan pompalanmasını sağlayan bir alternatif tıp yöntemidir. Vücuda minik kesikler atılarak kesilen bölgeden kirli kan vakumlu bardaklar ile çekilir. Kesiğin büyüklüğüne bağlı olarak kan az ya da çok çıkabilir. Bu noktada kesiği atacak kişinin uzman bir hekim olması gekekir. Hacamat ciddi bir işlemdir, bu yüzden alanında uzman alternatif tıp hekimleri ve doktorlar tarafından yapılması uygundur.

Peki hacamatta çıkan kanın dışında sarı su gelmesi ne anlama gelir? Hacamatta sarı su gelmesi hacamat yaptıran kişinin çok stresli olduğu anlamına gelir. Kişi stresini bu sarı su ile dışarı atar. Bu sayede hacamat seansının ardından kişi stres ve sıkıntıdan arınır. Biliyorsunuz ki stres ve sıkıntı tüm hastalıkların ana sebebidir. Hacamat ile de bu temel sebebi ilerlemeden yok etmek mümkündür. Hacamat nedir, nasıl ortaya çıkmıştır merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Pekala, hacamatta neden kan hızlı pıhtılaşır, 2 hacamat seansı arası kaç gün olmalıdır, inceleyelim.

Hacamatta neden kan hızlı pıhtılaşır?

hacamatta kan pıhtılaşması

Hacamatta amaç kirli kanın kontrollü bir şekilde vücuttan atılmasıdır. Bu yüzden deriye atılan kesiklerin minik ve doğru noktalara atılması gerekir. Hacamatta alınan kanın hızlı pıhtılaşmasının sebebi damar duvarlarında salgılanan antikoagülan sayesinde olur. Pıhtılaşma engelleyici bu sistem sayesinde hacamat bölgesinden alınan kan kesintiye uğrar. Hacamat seansı esnasında oluşan jöle kıvamındaki kan bu şekilde oluşur. Jöle kıvamında olur ve herhangi bir tehlikesi yoktur. Vücudun doğal akışından kaynaklanır.

İşte bu yüzden hacamatta çıkan pıhtılaşmış ve jöle kıvamında olur. Çıkan kan tamamen toksik ve asıl damarlarda dolaşmayan damar içerisinde tıkanıklık oluşmasına neden olan kandır. Bu yüzden hacamatta çıkan kanın vücuda hiçbir faydası yoktur.

2 hacamat arası kaç gün olmalı?

hacamat günleri

Herhangi bir hastalığı olmayan kişilerde doktor onayı ile birlikte hacamat ayda 1 yaptırılabilir. Kişinin şikayetlerine bağlı olarak seans sayısı ise 5 ile 7 arasında değişir. Bu şekilde hacamattan maksimum verim alabilirsiniz. Kronik herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişilerin 15-20 günde bir de hacamat yaptırması mümkündür. Eğer tam sonuç almak istiyorsanız seanslarınızı aksatmadan zamanında giderek bu doğal tıp yöntemini deneyebilirsiniz.

Dinimizce de hiçbir sakıncası olmayan bu tedavi yönteminin uygulanması hadisi şerifler ile açıklanmıştır. Sünnet olan hacamat günleri ve hacamat ile ilgili hadisi şerifler için içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Uyarı: Bazı kimseler tedaviyi uyguladıklarını ama netice alamadıklarını söylediler. Sitede bahsedilen tüm sülük yahud hacamat uygulaması başlı başına tedavi sürecidir. Ehli kimse eliyle seanslar eşliğinde olması lazımıdır. Kimi zaman rahatsızlıkların tedavisi 6 aya kadar uzayabilir.

Zira hastalıklar, vücutta hemen belirgin olmadığı, yani bir vetire ile oluştuğu gibi tedavisi de hemen mümkün değildir! Zaman ile muhakkak iyileşir!

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu