Alternatif TıpSülük Tedavisi

Sülük ile varis tedavisi nasıl yapılır?

Sülük ile varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis hastalığı toplardamar içinde bulunan kirli kanın sızıntı yapması ile oluşur. Bu hastalığın oluşmasına toplardamar kapaklarının düzgün çalışmaması sebep olur. Kapaklardan sızıntı yapan kanlar ise bacaklarda kalın damarlı ve morarmış bir görünüm oluşturur. Bu da kişiyi hem görsel olarak hem de fiziksel olarak rahatsız eder.

Peki varis tedavisi nasıl yapılır? Sülük ile varis tedavisi mümkün müdür? Bugün sizler ile sülük ile varis tedavisi nasıl yapılır inceleyeceğiz.

Varis için sülük tedavisi nasıl yapılır?

Sülük ile varis tedavisi alternatif tıp yöntemleri içinde yer alır. Varis tedavisinde kullanılan sülükler tıbbi sülüklerdir. Sülüklerin en büyük işlevi vücuttaki kirli kanı temizlemesidir. Lakin sülükler varis tedavisinde kirli kanı temizlerken salgıladığı enzimler ile damarlara yenilik sağlar. Bu faydalı enzimler varisten dolayı oluşan şikayetlerin önlenmesine yardımcı olur. Bu sayede yaşam kalitesi artar ve bacaklarda daha sağlıklı bir görünüm oluşur.

Sülükle varis tedavisi esnasında atardamar dolaşımı bozulmadan toplardamardaki biriken kirli kan temizlenir. Kirli kanın daha fazla birikmesine engel olmak için sorunlu bölgeye antiseptik uygulanır. Antiseptik ile temizlendikten sonra %5 glükoz solüsyonu ile sülük deriye yapıştırılır. Ardından sülüklerin kanı emmesi bitene kadar deride tutunur. Sülükler kirli kanı emdikten sonra kendi kendine düşer.  Sülükle varis tedavisi yapıldıktan sonra kullanılan sülükler imha edilir. Tekrar kullanılmaz.

Sülüklerin sağladığı faydalar oldukça fazladır. İlaçla tedavi yerine alternatif tıp yöntemlerini tercih edenler için sülükler birebirdir. Peki sülük tedavisi nedir ve sülüklerin sağladığı faydalar nelerdir detaylı incelemek için içerikleri okuyabilirsiniz.

Sülük bacaktaki ödeme iyi gelir mi?

ödem için sülük

Sülük lenf ödem tedavisi için kullanılan doğal tıp yöntemlerinden biridir. İlaçsız tedavi ile tamamen doğal bir şekilde bacaktaki şişlikler sülükler ile iyileştirilebilir. Sülüklerin ödeme iyi gelen 6 faydası vardır. Bunlar;

  1. Ödeme bağlı şişliği azaltır.
  2. Ödeme bağlı ağrıyı azaltır.
  3. Kan dolaşımını hızlandırır.
  4. Deri altı kanamaları önler.
  5. Oluşan kan pıhtılarını temizler.
  6. Damarlar üzerindeki baskıyı azaltır.

Tüm bu olumlu etkiler sayesinde hastanın yaşam kalitesi artar. Sülükle tedavinin yanı sıra hacamat ile varis tedavisi de mümkündür. İçeriğimizi inceleyerek hacamat ile varis tedavisi nasıl yapılır görebilirsiniz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu