Alternatif TıpDoğal TıpSülük Tedavisi

Sülük hangi kanı emer?

Sülük hangi kanı emer?

Sülük tedavisi kirli kanı temizleyen bir alternatif tıp yöntemidir. Vücudun hastalıklı bölgelerine yerleştirilen sülükler o bölgedeki kirli kanı emerek kanın tazelenmesini sağlar. Bu kirli kan zamanla vücudunuzda birikerek çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur. Sağlıksız beslenme, düzensiz hayat, sigara ve alkol gibi zararlı maddeler vücudumuzda biriken kirli kanı arttırır. Bu yüzden de sülük tedavisi ile zamanla oluşan toksinler temizlenir ve kanın tazelenmesi sağlanır. Yani sülük hangi kanı emer sorusunun yanıtı KİRLİ KAN’dır.

Sülük emdiği kanı ne yapar, sülük tedavisi boyunca ne kadar kan emer ve tedaviden sonra kan nasıl durdurulur hemen öğrenmek için içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca sülük tedavisi nedir, evde nasıl yapılır öğrenmek için ise içeriklerimizi incelerek sülük tedavisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sülük Emdiği Kanı ne yapar?

suluk ve kirli kan

Sülük vücuttaki kanı emmeye başladıktan sonra şişmeye başlar. Kan sülükleri vücuttaki kirli kanı emerek beslenir. Sülük emdiği kanın içindeki su ve NACI değerlerini konsantre eder. Daha sonra ilk ağırlığının 2 ile 6 kat fazlasına çıkar. Ağırlığını taşıyamayan ve yeteri kadar kan emen sülükler bir süre sonra kendiliğinden düşer. Sülük düştükten sonra kanama devam eder. Kanamanın maksimum 1-2 saat daha devam etmesi kirli kanın temizlenmesi için olumlu bir durumdur. Korkacak bir şey değildir.

Sülük tedavi boyunca ne kadar kan emer?

suluk tedaivisi

Sülük tedavisi boyunca yaklaşık olarak 20-60 CC kan emer. Bu miktar vücudunuzda önemli ölçüde bir kan kaybı değildir. Kirli kanın temizlenmesi ile taze kan akışı da sağlanacağı için vücudunuz yenilenecektir. Bu yüzden da sülük tedavisi oldukça faydalı bir alternatif tıp yöntemidir. Sülük tedavisinin faydaları nelerdir öğrenmek için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Sülük tedavisinden sonra kanama nasıl durdurulur?

suluk tedavisi

Tedavi uygulanırken ana kan damarına yakın bölgelere sülük yerleştirilmemelidir. Bu durum aşırı kan kaybına neden olabileceği için tehlike arz etmektedir. Genel olarak tehlikesi çok az olan sülük tedavisi uzman hekimler tarafından yapıldığı zaman hiçbir sorun çıkmamaktadır. Sülük tedavisi esnasında kanama çok olursa en basit kanama durdurma yöntemi yaraya tampon uygulamaktır. Yaraya kompres yaparak kanı çok kolay bir şekilde durdurabilirsiniz. Gerek olursa yara dağlanabilir ye da dikilebilir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu