Alternatif TıpSülük Tedavisi

Epilepsi Tedavisinde Sülük Kullanımı

Epilepsi Tedavisinde Sülük Kullanımı

Epilepsi bir diğer adı ile sara hastalığı kronik bir beyin rahatsızlığıdır. Bu epilepsi krizi esnasında beyinde bulunan nöronlar kontrolsüz bir şekilde hareket eder. Bunun sonucunda da hastanın bedeninde kasılmalar, bilişsel bozukluklar ve duyusal karmaşalar yaşanır. Kişi hareketlerini kontrol edemez. Kronik yani uzun süreli olan epilepsinin modern tıpta %100 çözümü bulunamamıştır. İlaçlar ile %70-80 oranında iyileşen bu rahatsızlık için alternatif tıp yöntemleri ile iyileşme çözümleri uygulanmaktadır.

İlaç kullanmak istemeyen hastaların geleneksel tıp yöntemlerinden biri olan sülük tedavisi ile atakların azaldığı ve iyileştiği görülmektedir. Öyleyse epilepsi tedavisinde sülük kullanımı nasıl olur, epilepsi tedavisinde tıbbi sülük uygulama noktaları nerelerdir öğrenelim.

Epilepsi Tedavisinde Sülük İşe Yarar mı?

epilepsi için sülük uygulama

Sülük tedavisi alternatif tıp yöntemlerinden biridir. Tıbbi sülükler kullanılarak uygulanan bu tedavi yönteminde hastalıklı bölgeye sülükler uygulanır. Epilepsi tedavisi için de sülük kullanımı oldukça yaygındır. Hastalığa sebep olan kirli kan tıbbi sülükler yardımı ile emilir. Ardından sülüklerin salgıladığı 150’den fazla faydalı enzim ile sinirler yenilenir. Bu sayede epilepsi tedavisinde sülük kullanımı işe yaramaktadır.

Her hastalık için sülüklerin vücudumuzda uygulandığı yerler farklıdır. Epilepsi tedavisi için de tıbbi sülüklerin özellikle uygulandığı bölgeler vardır. Bu bölgeleri uzman hekimler bilir. Aşağıda epilepsi tedavisinde tıbbi sülük uygulama noktaları hangileridir görebilirsiniz.

Epilepsi Tedavisinde Tıbbi Sülük Uygulama Noktaları

epilepsi tıbbi sülük uygulaması

Epilepsi tedavisinde tıbbi sülük uygulama noktaları vücudumuzun sinirlerine etki eden yerlerdir. Bu yerler;

  • baş üzeri,
  • ense,
  • dirseğin iç kısmı
  • göbek deliğinin çevresi

Bu bölgelerdeki sinir uçları epilepsiyi tetikleyen bölgelerdir. Bu nedenle de hastalığa neden olabilecek bölgelere tıbbi sülük uygulanır.

Tıbbi sülüklerin uygulandığı bu bölgelerden sülükler sayesinde kirli kan çekilir. Tedavi esnasında sülüklerin yeri değiştirilmemelidir. Tıbbi sülükler yeterince kirli kanı emdikten sonra ısırdığı bölgeyi bırakmaktadır. Bir kez kullanılan sülüklerin bir daha kullanılmaması gerekir.

Epilepsi gibi ciddi bir hastalık için tıbbi sülük kullanımında uzman hekimlerden yardım alınmalıdır. Merdiven altı olarak tabir edilen güvensiz yerlerde epilepsi tedavisi için sülük uygulaması yaptırmayınız. Alanında uzman alternatif tıp uzmanları ile tıbbi sülüklerin gözetim altında ve gerekli oranda uygulanması gerekir. Bunun için de güvenilir alternatif tıp merkezleri ile çalışmanızı ve tedavi olmanızı öneririz.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyicileri açıldığında siteden istifade edebilirsiniz.