Alternatif TıpHacamat Tedavisi

Hacamatta çıkan kan ne anlama gelir?

Hacamatta çıkan kan ne anlama gelir?

Hacamat alternatif tıp yöntemlerinden biridir. Geleneksel tedavi yöntemlerinden biri olan hacamat çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Kas ağrıları, migren, lenf ödem tedavisi, diş hastalıkları ve göz hastalıkları gibi bir çok hastalığa iyi gelir. Bu yüzden de modern tıpta çözüm bulamayan kişiler hacamat yaptırarak vücudundaki kirli kanı tazeler.  Vücuda atılan minik kesiklerden çekilen kirli kanla vücut kendini yeniler. Hacamat nedir merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Hacamatta çıkan kan kirli kandır. Vücudun kullanmadığı tamamen faydalı özelliğini yitirmiş ve damarlarda tıkanıklık yaratan kirli kanın temizlenmesi için kupa tedavisi uygulanır.  Peki hacamatta çıkan kan ne anlama gelir, hacamatta çıkan kan neden köpürür ve hacamatta çok kan çıkması iyi mi? İşte detayları ile hacamatta çıkan kan ne demektir inceleyelim.

Hacamatta çıkan kan neden köpürür?

Hacamatta çıkan kan neden köpürür

Hacamatta bardakla çekilen kan pıhtı şeklindedir. Jöle kıvamında olan bu kan vücuda hiç bir faydası olmayan damarda dolaşmayan kandır. Bu yüzden de damar tıkanıklığına sebep olur. Hacamat sayesinde bu atık kan temizlenir ve kalbin vücuda taze kan pompalanması sağlanır. Vücutta biriken bu kanın temizlenmesi ile damarlar tazelenir, bu sayede de hücreler yenilenir.

Hacamat esnasında çıkan kan köpürüyor ise bu kanın gazlı olduğunu anlamına gelir. Köpürmenin sebebi ise vücutta ağır kimyasalların ve metallerin birikmesinden dolayıdır. Hatta bu yüzden kişinin idrarı bile köpüklenebilir. Vücutta ağır kimyasal ve toksik maddeler çok birikmiş ise idrar köpüklü olur. Kanda zararlı madde olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz.

 Hacamatta çok kan çıkması iyi mi?

Hacamatta çok kan çıkması iyi mi

Hacamat tedavisinde kesiklerden kan sızması doğaldır. Lakin kesiklerin çok minik ve doğru noktaya atılması gerekir. Eğer kupa tedavisi esnasında kesik bölgeden bardak dolusu kan çıkıyorsa bu kesinin yanlış yere ya da derin atıldığı anlamına gelir. Kupa tedavisinde vakum olmadığı sürece bardak dolusu kan gözlenmesi beklenmez. Bu yüzden hacamat tedavisinin güvenli sağlık merkezlerinde yaptırılması gerekir.

Dinimizce uygulanması da vacip olan hacamat tedavisi sünnettir. Sünnet olan hacamat uygulamasının günleri vardır. Bu günleri öğrenmek için sünnet hacamat günleri içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Hacamat ile ilgili bir çok hadisi şerif de bulunmaktadır. Hacamatla ilgili hadisi şerifler için tek yapmanız gereken web sitemizi incelemektir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu