Alternatif TıpŞifalı Yağlar

Hacamattan sonra neden uyku gelir?

Hacamattan sonra neden uyku gelir?

Hacamat alternatif tıp yöntemlerinden biridir. Dinimizde sünnettir. Peygamber efendimizin bizzat yaptırdığı doğal bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden dinimizde hacamatın yeri önemlidir. Hacamat uygulaması yapılırken vakumlu bardaklar kullanılır. Bu bardaklar vücudun kendi başına atamadığı toksinli kanları bedeninizden atar.

Tamamen doğal bir tedavi yöntemi olsa da hacamattan sonra yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri bilmeniz gerekir. Örneğin hacamattan sonra uykunun gelmesi ne önemli problemlerden biridir. Bu durum bedeninizin rahatladığını gösterir. Fakat hacamattan sonra uyumak doğru değildir.

Öyleyse hacamattan sonra neden uyku gelir, hacamattan sonra uyunur mu detayları ile inceleyelim.

Hacamattan sonra uyunur mu?

hacamat

Hacamat vücuttaki kirli kanın temizlenmesi işlemidir. Bu işlem sonucunda vücut rahatlar ve sakinleşir. Ayrıca bir miktar kan kaybı da olduğu için uyku gelmesi normaldir. Lakin hacamattan sonra uyku önerilmez. Bunun nedeni ise hacamatın etkisinin azalmasıdır. Uyku esnasında kan dolaşımı yavaşlar ve kalp daha az kan pompalar. Bu yüzden de hacamattan sonra kanın yenilenmesi yavaş olur. Hacamattan sonra kanın yerine gelmesi için en az 3-4 saat uyumamak gerekir.

Kendinizi Hacamata Hazırlayın

hacamattan önce dinlenin

Bunun yanı sıra hacamattan sonra dikkat edilmesi gereken bir başka konu da yemektir. Hacamat yaptırdıktan sonra yiyip içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Örneğin hayvansal gıda tüketimine hacamattan yaptırmadan 3 gün önce ara vermeniz gerekiyor. Ayrıca hacamattan önce 2 gün cinsel birliktelik tavsiye edilmiyor.

Hacamattan önce dinlenmek ve yorgun olmamak gerekir. Çünkü vücuttan fazla da olsa belli bir miktar kan çekilecek. Çekilen bu kan eğer hacamattan önce yorgun iseniz sizi daha da çok yoracaktır. Bu nedenle hacamat yaptırmadan önce dingin olmanız önerilir. Ağır işler yapmayın ve kendinizi mental olarak hacamata hazırlayın.

Hacamattan sonra ertesi gün duş alabilirsiniz. Duş alıp temizlendikten sonra hacamat yapılan yerlere şifalı yağlar sürebilirsiniz. Ayrıca kantaron yağı da yara izlerini iyileştirmede oldukça başarılıdır. Hacamat izlerini tedavi etmek için kantaron yağı kullanabilirsiniz.

Tüm bu bilgileri hekiminizle paylaştıktan sonra onun yönlendirmelerine uygun bir şekilde hacamat uygulamasını yaptırmalısınız. Uzman hacamat hekimleri size en doğru yolu gösterecektir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu