Geleneksel TedavilerHacamat Tedavisi

Hacamat izi nasıl geçer?

Hacamat izi nasıl geçer?

Hacamat vücudun belli bölgelerine minik kesikler atılarak o kesiklerden kirli kanı temizleme işlemidir. Bu işlem esnasında vücudunuzda kesiklerden ya da kupa vakumundan kalan bazı izler oluşur. Bu izler geçicidir ve bir şey yapmanıza gerek kalmadan tedavi sonrasında kendiliğinden iyileşir.  Geleneksel tedavi yöntemidir.

Konuyla ilgili çok fazla soru gelmektedir. Hacamatta jilet izi kalır mı? Hacamat sonrası morarma nasıl geçer? Hacamat izi ne kadar sürede geçer? Hacamattan sonra hangi yağ sürülür? Tüm bu soruların yanıtlarını hep beraber inceleyelim.

Hacamat nedir detaylı öğrenmek için içeriği inceleyebilirsiniz.

Hacamat sonrası morarma nasıl geçer?

hacamat sonrası morarma

Hacamatın yapıldığı bölgede kupaların deriyi vakumlaması sonucu morarmalar oluşur. Bu morarmalar zaman içerisinde geçer. Eğer ki morlukların daha hızlı iyileşmesini istiyorsanız tedavinin ardından birkaç gün boyunca hacamat yapılan bölgeye buz koyabilirsiniz. 15 dakika boyunca buz uyguladıktan sonra şişen bölgeler daha çabuk iyileşir. Bu işlem bölgede iltihap oluşmasını da önler. İltihaplanma buzla azaltıldıktan sonra ılık su ile kompres yapabilirsiniz. Bu işlem de kan dolaşımını arttıracağı için iyileşme sürecini kısaltır. Yani ılık su ve buz tedavisi ile hacamat sonrası morarma geçer.

Hacamattan sonra hangi yağ sürülür?

hacamat icin sarı kantaron yağı

Hacamattan sonra moraran ya da kesik izi olan bölgeye ilk 24 saat hiçbir şey sürmeyiniz. 24 saatin ardından ılık bir banyo yapınız. Banyonun ardından hacamat bölgesi temizlenir. Temizlendikten sonra da hacamat kesiklerine ve morlukların üzerine sarı kantaron yağı ya da ozon yağı sürebilirsiniz. Hacamat tamamen doğal bir tedavi yöntemi olduğundan tedavi sonrası ilaç kullanmaya gerek yoktur. Doğal yöntemler ile hacamat yapılan bölge kolaylıkla iyileştirilebilir.

Hacamat izi ne kadar sürede geçer?

hacamat izi

Hacamat izi vücutta kalır mı sorusu çok fazla gelmektedir. Hacamatta jilet izi kalır mı, jilet iz bırakır mı? Hayır. Eğer hacamat işi bilen uzman hekimler tarafından yapıldıysa hacamattan sonra jilet izi kalmaz. Doğru yapılan bir hacamat işlemi vücutta herhangi bir kalıcı hasar oluşturmaz. Bu yüzden hacamatı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Dinen de hiçbir sakıncası olmayan hacamatı peygamber efendimiz de yaptırmıştır. Bu yüzden sünnet olan hacamat günleri vardır. Sünnet olan hacamat günleri öğrenmek için tek yapmanız gereken içeriğimizi incelemektir.

Tabîb

Kadîm şifa yöntemlerini ve faydalarını siz sifa bulasınız diye neşrediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu